+420 734 50 44 19 info@TechniciOstrava.cz

Windows 7 -> Windows 10

Od 14. ledna 2020 bude počítač se systémem Windows 7 nadále fungovat, ale společnost Microsoft již nebude poskytovat žádné aktualizace ani technickou podporu.

Bez dalších softwarových a bezpečnostních aktualizací se vystavujete vysokému riziku v podobě virů a malwaru. Jděte kupředu. Nejlepší způsob, jak zůstat v bezpečí, je přechod na Windows 10. 

Více informací najdete na stránkách Microsoft.

 

Co to znamená?

 • Žádné aktualizace zabezpečení
 • Žádné aktualizace operačního systému
 • Žádná technická podpora

Jak to řešit?

 • Přechod na nové zařízení
  Na základě Vaší poptávky vám zašleme cenovou nabídku, která bude odpovídat Vašim představám a potřebám, týkajícím se používání počítače nebo notebooku.
 • Upgrade operačního systému
  Zálohujeme Vaše data a provedeme upgrade operačního systému na Windows 10 nebo nainstalujeme nový operační systém Windows 10, nainstalujeme programy, které byly v původním systému a přeneseme Vaše původní data.
 • Upgrade PC a operačního systému
  Provedeme upgrade PC nebo notebooku, zejména navýšení operační paměti RAM a výměnu stávajícího pevného disku za SSD disk. Současně nainstalujeme nový operační systém Windows 10, nainstalujeme programy, které byly v původním systému a přeneseme Vaše původní data.

 

 

Rozdíly mezi HDD a SSD

HDD
SSD
HDD je zařízení, které se používá v počítačích a ve spotřební elektronice k dočasnému nebo trvalému uchovávání většího množství dat. Pevné disky obsahují záznamové plotny a čtecí hlavy. Primitivně by se dali přirovnat k principu gramofonu, kdy “přenoska” čte hudbu z gramofonové desky. Při mechanickém rázu se může čtecí hlava dotknout povrchu plotny, jejíž záznamová vrstva je velice citlivá na mechanické poškození a proto se poškozená oblast stane nečitelnou a data či celý disk jsou zničena. SSD je typ datového media pro osobní počítače – tzv. pevný disk, který na rozdíl od magnetických pevných disků neobsahuje pohyblivé mechanické části, dosahuje vyšší rychlosti čtení i zápisu a má mnohem nižší spotřebu elektrické energie. 
Neobsahují mechanické části, ale obsahují paměťové čipy, podobně jako v SD kartách, nebo USB flash.
Tento typ disku nabízí výrazně vyšší odolnost proti mechanickému poškození. 
Doporučujeme pro kancelářské aplikace a pro nenáročné uživatele. Doporučujeme pro náročnější aplikace, pro náročné uživatele, kteří na počítači pracují denně a v neposlední řadě pro výrazné zrychlení stávajících počítačů nebo notebooků.
Výhody/nevýhody
+ nižší pořizovací cena
–  pomalé čtení i zápis
–  zranitelnost a nespolehlivost
Výhody/nevýhody
+ rychlost čtení a zápisu = celkově rychlejší práce se zařízením
+ spolehlivost a odolnost (bez pohyblivých součástek)
–  vyšší pořizovací cena

 

V případě zájmu o konzultaci nebo cenovou nabídku nás kontaktujte.